Tolstoy Diyor ki :

Güzel olan sevgili değil, sevgili olan güzeldir.


Evanjelizmin, Türkiye’ye Yansımaları

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

alt

 

15 Temmuz akşamından bu yana özellikle de AKP’ye yakın televizyon kanallarında günün her saati cunta girişimiyle ilgili haber ve görüntülerden geçilmiyor. Yine -Star başta olmak üzere- bu kanallarda, haber kuşağı dışında -neredeyse- her akşam yayınlanan Amerikan fil(i)mleri de cabası… Hal böyle olunca ve dahi “Uzay Yolu” serisini filan da zihnimizde canlandırınca ‘acaba’ diyoruz. İster istemez bazı sorular takılıyor aklımıza. Şeytanın ‘sor’ dediği sorular...

 

Yahudilikle, Hıristiyanlığı sentezleyip; Evanjelizm (Evangelism) adında yeni bir din uyduran ve bu dinin temelleri üzerinde bir dünya devleti kuracaklarını iddia eden pespayelerin, 15 Temmuz gecesinde olup-bitenlere dahli var mı acaba? Kur’an da diyor ya malûm; “Yahudîler ve Hıristiyanlar birbirlerinin dostudur.” diye…

 

Çağımızın Süleyman tapınağı, bizim Ankara’daki altı kubbeli/çatılı Beştepe Külliyesi olabilir mi? İlk konuğunun, Papa olması ve söz konusu tapınağın -sözde- çizimleriyle (gravür) olan büyük benzerliği de düşünülürse… Olur mu, olur!. Söz konusu Türkiye olunca, öküzün altında buzağı bile aranır. Ve birileri arandıkça; biz, “Mevzu-i bahs (söz konusu) vatansa gerisi teferruattır.” diyen Atatürk’ün izinden gitmeye devam ederiz.

                                                                

Mahallede başlayıp, karakolda biten AKP & Cemaat aşkı -affedersiniz- kavgası bildiğiniz kayıkçı kavgalarından olabilir mi acaba? Herkes Hatice’ye bakıyor ama ya netice?!. Dimyat’a pirince giderken, eldeki bulgur da pekâlâ gözden çıkarılabilir. Bu olasılığın, Akşehir Gölü’nün yoğurda kesmesi kadar zayıf olduğunu da kabul etmek lâzım tabi. Olan, Türk Ordusuna oldu bu arada.

 

Kimilerinin askerî ihtilal (darbe) girişimi dediği bizim ise “emir-komuta zinciri içinde olmaması nedeniyle” cunta girişimi olarak nitelendirdiğimiz 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylar yüzünden dimağlar conta yakmasa bari!. Öyle ki at izi, it izine karışmış durumda.. AKPliler para çalmış. Cemaatçiler soru çalmış. AKPliler parabol'müş. Cemaatçiler paralel'miş. Vay arkadaş, ülke 40 bilinmeyenli denkleme dönmüş de haberimiz yokmuş falan filan. Ülke gündemi, bin bir gece masallarını aratmıyor yeminle.

 

‘Uzay Yolu’ demişken… Ramazan Kağan Kurt tarafından kaleme alınan ve Bir Harf Yayınlarından çıkmış olan “Evanjelizm-Dünya İmparatorluğu ve Türkiye” adlı kitabın, Mart 2006’da yayımlanan 2. baskısının 180. sayfasında aynen şunlar yazıyor:

 

Görüldüğü üzere; 15 Temmuz olayları başta olmak üzere Türkiye’nin, Sultan Abdülaziz Han’ın şehit edilmesinden günümüze kadar geçen son 150 yıllık tarihinde yaşanan askerî olaylara hatta siyasî, iktisadî, irfanî (culturel) vd. gelişmelere küresel (macro) ölçekten bakıldığında, birçok olayın öyle sanıldığı kadar yalın (basit) ve yüzeysel ol(a)mayabileceğinin de kabul edilmesi gerekiyor. Her ne kadar, Allah bilir (Allah-u âlem) demenin dışında varılacak kesin yargıları doğru bulmasak da, milletimizin yaşadığı bu ve benzeri olayların küresel ölçekte bir üst akıl tarafından sahneye konulmuş; Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik ayak oyunları olduğu kuşkusunu da dillendirmemiz gerekiyor. Söz gelimi (misal) Evanjelizmin, Türkiye’ye yansımaları da olabilir tüm bu yaşananlar.

 

Yine de (mamafih) her şeyin, en iyisini Allah bilir!.

 

Aziz Dolu Atabey

http://azizdolu.blogcu.com/

 

Son Güncelleme: Cumartesi, 20 Ağustos 2016 19:08

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

AVDA KAZANILAN DOST
Başkurt ve Kazak Türklerinin Kozı Körpeş Bayan Suluv Destanı, 120 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3828
mod_vvisit_counterDün7111
mod_vvisit_counterBu Hafta28543
mod_vvisit_counterGeçen Hafta25024
mod_vvisit_counterBu Ay159843
mod_vvisit_counterGeçen Ay196500
mod_vvisit_counterToplam23256951

Şimdi: 151 misafir var.
IP: 54.161.98.96