Apaçi Kızılderili Kabilesi :

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.


PKK Bir Ermeni Terör Örgütü müdür?

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

 

 

 PKK Bir Ermeni Terör Örgütü müdür?

   PKK terör örgütünün bilinçli ve ısrarlı bir şekilde bir Ermeni terör örgütü olduğu dimağlara adeta kazınmak istenmektedir.

   Bazı yazar-çizer ve siyasetçilerin konu ile ilgili ısrarlarının çeşitli sebepleri var elbette. Bunlardan bazıları; geçmişe dayalı PKK ASALA işbirliği ve eylem birliktelikleri, örgüt içerisinde Ermeni soyluların bulunması ki öldürülen teröristlerin bazılarının sünnetsiz olduğunun görülmesi ve bazılarında haç işaretli kolyelerin çıkması; sosyal medyada Ermeni kökenli olduğu belirtilen örgüt üyelerinin adlarının dolanması vs. delil olarak sunulmaktadır.

   Hatta terörist Şemdin Sakık’ın cezaevinde yazdığı ‘‘ Şemdin Sakık’tan Mektuplar’’ adlı kitabın 202 sayfasındaki terörist başı için yazdığı: ‘‘Hangi milletten olduğu anlaşılmadığı gibi hangi dine mensup olduğu da bir o kadar muğlâktır. Bir bakarsınız ki, İslam Dini'ne sarılmış, bir bakarsınız Papa'dan daha fazla İsevi olup çıkmış. Hatta kendisiyle Hz. Musa arasında  benzerlikler kuracak kadar Yahudileşmiş çıkmış. Bazen Sünni, bazen Alevi, bazen Harici'dir.’’  İfadesi bile kaynak olarak verilmektedir. Yine Sakık bu kitabın 51’inci sayfasında kendisi için yazdığı: ‘‘ Benim babaannem bir Ermeni kızıdır. Büyük babam da Kürt’tür. Bizim ailede hem Alevi hem Sünni hem Türk hem Laz hem Çerkez gelinler vardır…’’(1) demektedir.

   Terörist başının İmralı Mahkemesi'ne verdiği 81 sayfalık savunmasında çocukluk yıllarını şöyle anlatıyor: ‘‘Yoksul, aşiret özelliğini yitirmiş dar bir köylü ailesi içinde Cumhuriyet'in, başka bir köyde de olsa her gün yayan gidip geldiğim bir ilkokulunda okudum. Çevremiz köyleri yarı Kürt yarı Türk nitelikteydi. Ailem anam tarafından Türkmen diyebileceğimiz bir komşu köy kökenliydi. Türkçe–Kürtçe birlikte konuşulabiliyordu...’’(2) Ermeni oldukları vurgulanan iki terörist için bu ifadelerden biyolojik olarak çıkacak en doğru sonuç her ikisinin de kırma olduğudur.

   Yine aynı kitabın 202’inci sayfasında Şemdin Sakık terörist başı için şöyle demektedir: ‘‘Ebeveynlerinin her ikisi de şehir görmemiş, okul okumamış ve sosyalleşmemişlerdi. Söz konusu olan ne Kürtleşmiş, ne Türkleşmiş, ne Araplaşmış kozmopolit bir ailedir. Kimlik arayışını tamamlayamamıştı… Bu yüzden de gömlek değiştirir gibi milliyet değiştiriyor, Kâh Kürt, kâh Ermeni, kâh Türk-Türkmen, kâh Arap olduğunu söyleyip duruyor…’’(3) Buradan da katıksız bir Ermeni olduğu sonucunu çıkarmak mümkün değildir.

   Şemdin Sakık aynı kitabında Terörist başının kişiliğini anlatırken 260’ıncı sayfasında şöyle diyor: ‘‘Kürtçe konuştuğu kimi konuşmalarında ise adeta ‘ben de Kürtçe biliyorum’ dercesine oldukça bayağı ve yerel bir Kürtçeyi çata pata konuşması ayrıca düşündürücüdür. İnsan hiç olmazsa uğruna yola çıktığını iddia ettiği halkın dilini halka saygı gereği öğrenir. En iyi konuştuğunu düşündüğü Türkçe dilinden küfür ve argo kelimeler çıkarılırsa geriye bir çobanın sözcük dağarcığı kalır.’’(4) Dikkat edilirse Ermeni dilinden bahsedilmiyor.

   Ermenilerin geçmişe dayalı Türk düşmanlıklarından ötürü PKK terör örgütüne katılıp Türk devletine, Türk halkına zarar vermesi ve vermeye devam etmesi örgüt kurucularıyla ileri gelenleri arasında Ermeni kırmalarının bulunması örgütün Ermeni terör örgütü olduğu anlamına gelmeyeceği gibi Ermeni terör örgütü ASALA’nın da devamı olduğu anlamına gelmez.

    PKK terör örgütünü Ermeni terör örgütü olarak göstermeye çalışanların bazılarının ise kendilerince doğru ve gerekli gördükleri farklı bir gerekçesi var. İpuçlarını gördüğümden dolayı ilerleyen zaman içerisinde bu düğümü kendilerinin çözeceğine inanmak istiyorum ve bu yazım içerisinde o konuya değinmek istemiyorum.

   Terör örgütü içerisinde acaba başka etnik kökenden de teröristler var mıdır; birde ona bakalım.

   Örgütün bünyesinde barındırdığı Ermeni kökenli veya kırma teröristlerin bulunmasından dolayı Ermeni terör örgütü olarak lanse edenler için örgüt içinde başka hangi etnik kökenden terörist bulunduğunu birkaç örnekle göstermeye çalışalım.

   Şendin Sakık aynı kitabın 109’uncu sayfasında şöyle diyor: ‘‘Süryaniler Avrupa ülkelerinde o kadar güçlüler ki, Türkiye tüm ağırlığını ortaya koyduğu halde, suçu sabit olan Süryani kökenli PKK yöneticisi Nuriye Kespir’i Hollanda’dan alamadı.’’(5)Bu demektir ki örgüt içinde Süryaniler de var. Denilebilir mi örgüt bir Süryani örgütüdür.

   PKK terör örgütünün kurucuları ve ileri gelenleri arasında ‘‘Ordu doğumlu Haki Karer, Gümüşhane doğumlu Kemal Pir, Adana doğumlu Duran Kalkan, Zeki Yılmaz’’(6) gibi çok sayıda Türk kökenlinin bulunmuş olması örgütü Türk terör örgütü yapar mı?

   Çekirdek kadroda Türk kökenlilerin de bulunduğu ve 27 Kasım 1978’de Diyarbakır’ın Lice ilçesinin Fiş köyünde kurulan PKK 1978 tarihli ‘Kürdistan Devrimin Yolu’ adlı manifestoda kendisini “ulusal kurtuluşçu” ve “proleter devrimci” bir hareket olarak duyurmakta Kürdistan “devletlerarası sömürge“ olarak tanımlanmakta, Marksist-Leninist prensiplere dayanan demokratik-birleşik-sosyalist Kürdistanı inşa etmek nihai politik hedef olarak belirlenmekteydi.(7) Burada da bir Ermeni veya bir Büyük Ermenistan’dan söz edilmiyor, tam aksine kürdistan vurgusu yapılıyor.

   PKK terör örgütü içerisinde olduğu kadar, birçok çevre tarafından siyasi uzantısı olduğu belirtilen ve şu anda mecliste temsil edilen HDP’nin içinde de farklı etnik gruplara ait hatta Türk kökenli siyasetçiler var. Ünlü araştırmacı yazar Ali Rıza Özdemir verdiği bir söyleşide ayrılıkçılar içindeki Türkmen kökenlilerden örnekler verirken: ‘‘…Sonra“Ben de Türk'üm, Allah başka bir keder vermesin” diyerek güya espri yapan Sırrı Süreyya Önder var. Yani var oğlu var. Tirkan aşiretinden bir dostum, “Kürdistan’ı kuracaksa Türkmenler kuracak” demişti. Durumu en iyi özetleyen cümle bu galiba…’’ (8) demektedir.

   Türk kökenli Nursel Aydoğan’ın BDP yöneticilik ve milletvekilliği yapmış olması, Daha birçokları gibi bir Azerbaycan Türkü olan Kıznaz Türkeli’nin HDP Iğdır milletvekili olması bu partileri bir Türk soylu parti yapmayacağı gibi Süryani temsilcisi Erol Dora bu partiyi Süryani partisi, Ermeni kökenli Garo Paylan da Ermeni partisi yapmaz.

   Mesele Dergisinden Aslı Sarıoğlu’nun 7 Haziran milletvekili seçimleri ile ilgili olarak HDP’nin İstanbul milletvekili adayı Turgut Öker ile yaptığı bir söyleşide Turgut Öker partilerinin 550 adayı ile ilgili şöyle demektedir: ‘‘…HDP’nin 550 tane adayı var, 550 adayın 150 tanesi Alevi kökenli. HDP’nin 550 adayının içerisinde benim gibi 100 tane Türk var, ulusal kimlik itibariyle, 50 tane Ermeni var, 5 tane Çerkez var ve sadece 100 tane Kürt var.’’ (9) Ne kadar ilginç değil mi?

   HDP vekil adaylarının içerinde Ermenilerin bulunuyor olması partiyi bir Ermeni partisi yapmadığı gibi PKK içerisinde gizli Ermenilerin yer alması da, PKK’nın bizzat Ermeni örgütü olduğu manasını doğurmaz.

   Bir atasözümüz derki: ‘‘ Yiğidi öldür ama hakkını yeme.’’ Evet, Yiğidi(!) öldür ama hakkını yeme.

 (1)Şemdin Sakık’tan Mektuplar-Tuncer Günay

(2) http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=1134

(3) Şemdin Sakık’tan Mektuplar-Tuncer Günay

(4) Şemdin Sakık’tan Mektuplar-Tuncer Günay

(5) Şemdin Sakık’tan Mektuplar-Tuncer Günay

(6) ww.aksiyon.com.tr/teror/pkk-nin-derin-infazlari-kck-mahkemelerinde_528289

(7) http://www.birikimdergisi.com/guncel/sekuler-ve-komunalist-pkkyi-hatirlamak

(8)http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/koseyazisi76219Turkluk_Kitleleri_Avantajlarla_Techiz_Etmeli.html

(9) http://meseledergisi.com/2015/05/turgut-oker-cumhuriyet-doneminde-aleviler-nefes-aldilar-ama-nefes-veremediler/#more-9722

 

Osman Öcal

Son Güncelleme: Salı, 29 Eylül 2015 22:37

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1371
mod_vvisit_counterDün3344
mod_vvisit_counterBu Hafta1371
mod_vvisit_counterGeçen Hafta27536
mod_vvisit_counterBu Ay126997
mod_vvisit_counterGeçen Ay201974
mod_vvisit_counterToplam20852474

Şimdi: 32 misafir var.
IP: 100.24.113.182