Schiller Diyor ki :

Gözyaşları biçmek istemeyen kimse sevgi ekmelidir.


DEMOKRASİ İLE ALDATANLARIN VE ALDATILANLARIN HİKAYESİ..

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta
 

·         Günümüzde ki demokrasinin mecazi anlamı : MODERN KÖLELİKTİR.Bize(Halk’a )ters düşen yasalara istemesekte bağlı kalmak zorunda kaldık.Suçlu zengin ise,suçsuzlaştıracak yasalardan haberimiz bile olmadı.Katil fakir ise 20 yıl, zengin ise zengin avukatlarla (Amerika’da meşhur) serbest bırakılabiliyor.Gerekçe delil yetersizliği.Devlet ,ödenemeyen faturalara belirli oranlarda faiz koyarak,ödemeye zorluyor.Aksi takdirde hacizle tehdit edercesine vatandaşı zor durumda bırakıyor. Oysa Devlet faiz almak yerine ,vatandaşı koruma görevini yerine getirme yasasıyla,ödenemeyen faturayı takside bölmesi daha iyi olmaz mıydı?

İşte ; buna benzer bir çok sosyal ve bireysel vakalara maruz kalan halk,acaba demokrasinin vadettiği kadar huzurlu mu? Demokrasinin vadettiği kadar güvende mi?Yoksa , siyasilerden tarafından özgür olduğuna inandırılan modern bir köle mi?

·          Meseleye ;önce kimin oy kullandığına, ve bu oy’un ne kadar önemli olduğuna ve nasıl bir irade ile idare edileceğimize bakalım.

Eğer halkın çoğunluğu yani % 51 ‘i  eğitim seviyesi dünya standartlarının oldukça gerisinde ise ,iktidara sizce nasıl biri gelir ve O devlet nasıl bir gelişme gösterebilir?Ya da tam tersini ele alırsak , nasıl olur?

Demokrasi size seçim hakkı tanıyor.Doğru karar sıfır zarar .Acaba size yapılan manipulatik siyasi reklamlardan dolayı ne kadar özgürce hareket edebiliyorsunuz?Mesele parti mi yok sa devlet mi? Bütün bu soruları sormak lazım kendimize.

·         ‘’demokratik bir düzenin,karizmatik bir kölesi oldu insan.Modern bir köle ,çağdaş bir amele.Bürokratlar ve demokratlar da,pazaryerindeki sivri sinekler gibi kan kokusu alıyor her an.Nerden bilecek ki demokrasi ile kandırılan insan.....?

Hatırlatmak isterim ki demokrasi sistemi ,insanları yönetme ve koşullandırma sistemine dönüşmüş olup,her ne kadar akıllarda özgürlüğe yakın terimler canlandırsa da, devletler demokratik olamamış bir vaziyettedir. Bürokratlar , Artık ‘’ başa gelen çekilir’’ diyerek kendini avutan bir millet oluşturmayı başarmıştır.

·         Aldatılan halk,aldatan demokratlar  ise devreye adalet girer.Girmesine girerde ; yasa çıkarma işi onlara neden bırakıldı o halde?

 Dikkat ederseniz ,devlet işlerinde bir şeyler ters gidince ,yetkililer halktan özür dilemek yerine hemen zırt pırt yasa çıkarırlar.Peki bu yasa neyin nesi ?Halkın beklediği bir yasa mı yoksa birilerini aklama yasası mı?Adaletsizliğin olduğu bir yerde Bilin ki demokrasi çoktan hakkın rahmetine kavuşmuştur.

·         Aslında halkın % 90 ı siyasetçi olmadığı halde siyaset konuşur.Neden ? aldatılmışlığın faturasını birbirine keser.Senin partin benim partim kavgaları başlar.Lakin aldatan yoluna devam etmektedir.Mesele particilik mi yoksa milli menfaat mi  ayırt bile edemezseniz ,fanatikleşmişsinizdir.Demokraside fanatizm yoktur.

·         Demokratik bir devlet, miliyetsiz ve eğitimsiz olamaz.Öyle bir durum var ise aldatılmak daha da kötüdür.

·         Demokrasi ile aldatmanın en etkin yöntemi,halkı umud,güven ve refah vadetmektir.Bunun için sisteme göre(  aslı monarşik  ,sözde demokratik hareket sistemi)kişiler,parti isimleri değişebilir ama hedef ve siyaset değişmez.Tam halk uyanmaya başlamışken ,mevcut iktidar parti ilk seçimde kaybeder, yerine sisteme hizmetkar yeni parti geçer.O eski iktidar parti nedense kısa bir zamanda nerdeyse kaybolmuş olur.Aldatılanlar da sadece parti üzerinde fanatikleştiğinden,yeni partinin aynı sisteme hizmet ettiğini farkedemezler.

·         Demokrasi aslında bir hayaldi.Huzurun ,özgürlüğün ve sistemetik bir istikrarın hayali.

Şimdi bakıyorum da ; sadece insanları birbirine düşürdü.Çünkü demokraside, ya demokrasinin  d’sini bilmeyenlere idare yetkisi verildi, ya da kelime anlamı değişti.

·         Devlet ,halkından ; halkına sattığı malın değerinin kat kat üzerinde vergi alıyorsa, bu demokrasiye terstir.Çünkü halk asla kendisini kazıklayacak bir iradeyi ,kendisini yönetmesi için seçmez.

·         Demokratik bir devlette, devlet idaresinde yapılan en vahim hatalardan bir tanesi vardır ki; milletini sıkıntıya sokar.O da; işi ehline değil,yakınına vermesidir.

·         Bugünün demokrasi anlayışı, aslında zenginlerin  gelir kaynağıdır.Parası ve makamı olan yasayı çıkartıyor.Mesela shell vb....

Bu konuda yazılacak çok şey var elbette.Fakat fazla detaya girmek gereksiz olacaktır.Ben sadece olup bitenden analize edebildiklerimi yazdım.Demokrasi gerçekten güzel bir sistem,şu  şeytansı insanların aldatmacaları olmasa....

 

Destan Romanlar

KAYADAN DOĞAN KIZ
Hakas Türklerinin Altın Arığ Destanı, 112 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün776
mod_vvisit_counterDün4484
mod_vvisit_counterBu Hafta8198
mod_vvisit_counterGeçen Hafta49499
mod_vvisit_counterBu Ay146350
mod_vvisit_counterGeçen Ay249870
mod_vvisit_counterToplam21250768

Şimdi: 29 misafir var.
IP: 18.234.247.75