Schiller Diyor ki :

Gözyaşları biçmek istemeyen kimse sevgi ekmelidir.


Müslümanlar İçin Birlik Zamanı

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

Son yıllarda Müslüman ülkelerde yaşanan çatışmalar, kargaşa ve zulümler bizlere, Müslümanların birlik olması gerektiği konusunda daha aceleci olmamız gerektiğini göstermektedir. 

‘’Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın....’’ (Al-i İmran Suresi, 103) ayeti tüm Müslümanlar için yol gösterici bir ayettir. Bugün Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Keşmir’de, Filistin’de, Patani’de ve dünyanın pek çok bölgesinde Müslümanlar baskı ve zulüm altında yaşamakta, çocuklar da dahil olmak üzere her gün pek çok masum Müslüman kardeşimiz acımazsızca şehit olmaktadır.

İnsanların bir kısmı sıcak evlerinde rehavete kapılıp, çektiği teşbihi, kıldığı namazı yeterli görüp, Allah’ın birlik olun ve mazlumlar için mücadele edin emirlerini görmezden gelmektedir. Oysa Yüce Rabbimiz bizlerin birlik olması gerektiğini Kuran’da açıkça bildirmiştir.

Müslümanlar arasındaki ayrılık ve çatışmaları bir kenara koymanın ve birlik olmanın zamanı çoktan gelmiştir. Şüphesiz Allah, Kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak cehd edenleri (mücadele edenleri) sever. (Saff Suresi, 4) ayetinin gereği olarak yapmamız gereken, birbirimize kenetlenmek ve İslam dinini dünyaya hakim kılmak için çabalamaktır.

Yeryüzüne İslam’ın hakim olmasıyla, yaşanan tüm kavgalar, çatışmalar ve zulümler son bulacak, Kuran’ı rehber alarak yaşayan insanların yaygınlaşmasıyla yeryüzünde barış, sevgi, güven ve huzur ortamı hakim olacaktır.

Unutmamamız gereken en önemli konu; dünyaya geliş amacımız sadece evlenmek, çocuk sahibi olmak, kariyer yapıp zengin olmak değildir. Dünyaya geliş amacımız belli ideolojilerin peşinden koşup kendimizden olmayanın yaşam hakkını engellemek ya da elinden almak ta değildir. Dünyaya geliş amacımız sadece Allah’a kul olmaktır. Kul olmanın gerekleri de Kuran’da açıkça bildirilmiştir.

Bize düşen Allah’a yönelmek, Kuran’a sımsıkı sarılmak ve Allah’ın Kuran’da bildirdiği emir ve yasakları eksiksiz uygulayarak İslam birliği ve İslam ahlakının tüm dünyaya hakim olması için kararlı bir şekilde mücadele etmektir.

Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur. (Enfal Suresi, 73)

Altuğ ÖZTÜRK

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 30 Aralık 2013 17:51

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

İKİZ KARDEŞLER
Özbek Türklerinin Erali Şirali Destanı, 110 Sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3530
mod_vvisit_counterDün3957
mod_vvisit_counterBu Hafta33490
mod_vvisit_counterGeçen Hafta49191
mod_vvisit_counterBu Ay142384
mod_vvisit_counterGeçen Ay196053
mod_vvisit_counterToplam18594246

Şimdi: 42 misafir var.
IP: 3.214.184.250