Mevlana Diyor ki:

Kimde sevgi varsa, Allah'ın varlığı ondadır.


Biz Seni Anlamıyoruz Ey Dünya

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

alt

     Dünya 24 saat Hak'a dönüyor, bazıları hala dönemedi.. İnsanı diğer insanlardan ayıran en önemli özelliği düşünme yetisidir. İnsanlar çevresinde olup biteni görüp, düşünmezler mi, farkına varmazlar mı Alemlerin Rabbinin.. Bu nasıl bir gözlerin kapanmasıdır, nasıl bir görme yetisinin kaybıdır. Hani nasıl yazarlar bir süre yazmaya ara verip sonra nasılsa bu yetenek bende var diye düşünür ve sonra geri, birde dönerler ortada yetenek diye bir şey yok kayıp üzerine kayıp.. Işte dünyayı görmekte bunun gibidir, ileride görürüm diye diye ortada boş bir dünya kurulur, tek kişilik..
     Her gün yeni bir gündür aslında. Güneş, biz insanlar için doğar, yağmur bizler için yağar, yapraklar bizim için yeşerir, Dünya biz insanların emrine hizmet etmektedir. İnsanın ömrüne amade bir dünya düzeni var görüldüğü üzere .. Bu düzeni düzenleyen Allah'a kulluk borcumuzu unutmamalıyız, günde 5 vakit secdede eğilmeyiz okurum. Biz Alemlerin Yaratılmasının sebebi olan bir Peygamberin ümmetiyiz yoksa onun nuru çehresine nasıl bakarız? 
      "Kendi elimizle cehenneme çevirdik içimizi.." Sayın Sezai Karakoç' un, önünde hürmet etmek gereken bir şahsın sözü.. Biz ne yaptıysak kendimize yaptık okurum, kendimizi yıprattık, sonrada arkadan acı bir pişmanlık bastık kalbimize.. Kalbe pişmanlık basınca o kalp yorulur okurum, kendinden geçer kendini bulması uzun zaman alır.. En önemlisi içimizi cehenneme çevirmeden doğru yolu bulmaktır, yoksa hem kendimize hem hayatımıza bir kibrit çakmış oluruz. Dikkat et okurum insanlık binası yanmasın..
       Elinden tutmak gerekiyorsa aslında Dünya ile birlikte dönmeyi bilmeyenlerin, gel biz beraber tutalım okurum. Onları hiç bırakmayalım yoksa onların elleri ve Hakk'a karşı kalpleri soğur.. Soğuyan kalp, kolay kolay ısınmaz okurum, onun yanında kendini yakman, kendi zamanını, onun için sonuna kadar tüketmen gerekir, ne kadar zor olsa da hiçbir şey imkansız değil..
      Gökyüzüne uzansak sorsak ona, bu kadar hakikat varken biz hala neden göremiyoruz. Ne cevap verirdi o okurum. Tek bildiğimiz olumlu,hoş bir cevap veremeyeceği, onun sözleri üzerine kırıla kırıla bir hal alacağımız.. İnsanlar gibi kırılgandır kelimeler, bunu en iyi yazarlar bilir.. Tek bir harfle neler değişebilir aslında, bunun yanında kabul olan tek bir dua ile neler değişir? Önemli olan o Alemlerin sahibinden istemek, o elbet kulunun duasına icabet eder..
    Evet Dünya biz seni anlamıyoruz ve belkide daha uzun bir süre anlayamayacağız, sen ne kadar "Bakın ben dönüyorum, siz hala neyin derdindesiniz" desen de bizim gözlerimiz görmüyor ne yazık ki.. Kurtuluş Hakk'a dönmektir okurum yoksa her şey boşa dönmektir.

2 Temmuz 2013

Son Güncelleme: Cuma, 05 Temmuz 2013 00:00

 

Destan Romanlar

SİHİRLİ DÜRBÜN
Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluş Destanı, 92 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2236
mod_vvisit_counterDün7140
mod_vvisit_counterBu Hafta27692
mod_vvisit_counterGeçen Hafta34993
mod_vvisit_counterBu Ay2236
mod_vvisit_counterGeçen Ay175921
mod_vvisit_counterToplam24546687

Şimdi: 150 misafir var.
IP: 3.235.173.74