Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


Şükrümüz Nerde ''Okurum''

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

    alt 

     Şükür aldığımız ve verdiğimiz her nefese.. Bir kere yetmez, yüz bin kere şükür.. Hayatımızın her anı, iyi bir hal üzere de olsak, kötü olmadığı halde bize kötü gibi görünen bir olay da olsa, her şeye rağmen şükür..
     Ne kadar şükrediyoruz okurum, etmemiz gereken şükrün, ne kadarını layıkıyla yerine getirebiliyoruz? Biz, şükrümüzü bıraksak, artık şükretmeyen bir bünyeye bürünsek, bürüne bürüne bir çare olsak. Rabbim bizim rızkımızı, azaltmaz mı sanıyoruz?
     Şükret ey okurum! Hatta gel beraber bir şükür çekelim, öyle içten olsun ki, şükrümüz Arş-ı Alâ titresin, yürekten ve layıkıyla bir şükür olsun. Sonrada secdeye gidelim birlikte, vav harfi olalım. Ardından o secdede, doya doya ağlayalım, sırf Allah'a şükür için.. Secdeler katlanarak artsın, bir şükür kervanına dönüşsün zamanla.. O secdeleri bırakma okurum, sırf Allah'a şükür için..
     Farkında mısın okurum, her şeyimiz var. Herkes, temel ihtiyaçlarından fazlasına sahip, peki sence neyimiz yok okurum? Evet, sende farkındasın, o günden güne azalan ama her saniye artarak, zirveye ulaşması gereken şükrümüz yok.. Şükür, her şeyimiz var okurum ama şükrümüz yok..
     Günün bir anı, elime feneri alıp, her haline şükreden insanlar arayacağım, merak etme okurum eğer bulursam, sana da haber veririm. O kimseler, o kadar azaldı ki ben onları göremez oldum, belki de soyları tükendi ve ya tükenmek üzere.. Belki içinden "O kadar da değil" diyebilirsin ama işte tam o kadar okurum, tam o kadar..
     Şükretmeyen kimse, biz olmayalım, o fenerle aranan kimselerden olalım. Güneş misali etrafımızı aydınlatalım, çevremizde de o kimselerin çoğalması için elimizden geleni yapalım. Çok sevdiğim, bir söz vardır. Her zaman, her yerde vurgularım. "Elinden geleni yapmışsan eğer zaten kazanmışsındır."

29 Nisan 2013

Son Güncelleme: Cuma, 03 Mayıs 2013 17:45

 

Destan Romanlar

GENÇLİKTE VERİLEN SÖZ
Tuva Türklerinin Alday Buvçu Destanı, 104 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün269
mod_vvisit_counterDün7467
mod_vvisit_counterBu Hafta269
mod_vvisit_counterGeçen Hafta39724
mod_vvisit_counterBu Ay7736
mod_vvisit_counterGeçen Ay175921
mod_vvisit_counterToplam24552187

Şimdi: 171 misafir var.
IP: 3.235.173.74