J.J.Rousseau Diyor ki:

Sıradan bir kadın nazarında,her erkek daima erkektir;ama kalbinde sevgi olan bir kadın için,aşığından başka erkek yoktur.


Güzel Bir Hayatın Kapılarını Açtınız

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

alt

 

Oğlum ve arkadaşlarına açık mektup

 

Bu satırları yazarken gururla, övünçle kendim ve ailelerinizin adına yazıyorum.

Gerek var mıydı? Eminim ki, onlar da aynı duyguları benimle paylaşırlardı…

Bugün sizin rüyalarınızın, hayallerinizin doğum günü. Aslında dün de, yarın da devam etsin diyerek sözlerime başlıyorum. Birlikte geçirdiğimiz yıllar çok çabuk geçti. Fırtınalı günler bile asla sarsmadı sizleri. Bütün engellerе muazzam bir fedâkârlıkla ve metanetle karşı koydunuz. Okumakla barışık yaşadınız. Bir problemle karşılaştığınızda çok okudunuz ve bilgi bakımından donanımlı olduğunuz için kolaylıkla çözüme ulaştınız.

Okulda gün gelirdi çok endişelenirdiniz, “acaba sınavı geçebildik mi”  diye. Sorularının muhasebesini aradınız. İşte buydu çizdiğiniz yol haritası.

Burada Thomas E. Wilson’nun sözleri size yakıştı:

“Başarının onda 9’u kendinize güvenmek, var gücünüzle işinize sarılmaktır”.

Evet gençler, rüyalarınızın gerçekleşeceğine inandınız ve onlar bugün gerçek oldu. “Yüzde yüz inandığın sürece her şeyi yapabilirsin” demişti Arnold Schwerzenegger.

Sevgili çocuklarım, hepiniz ailelerinizin yaşamında gökkuşağı etkisi yarattınız. O duyguyu tekrar tekrar her sınav sonuçlarında sevinçle yaşadık. Bencil olan bu coşkuyu, yanımızda olan herkes paylaştı. Gözümüzün önünde hayal oyunu oynadınız. Kendi oyununuzu oynadınız, kurallar sizin idi ve sonuç itibariyle güçlü ve zayıf yönlerinizin farkında oldunuz. Yaptığınız şeyi çok iyi bildiniz. Hepimizin kendi tarzı, kendi sorun çözme ve karar verme şekli vardı.  Kesin formülünüz sizi başarıya taşıdı. Etkili karar verme alışkanlığınızı ileriki yaşamınızda da sürdürmenizi rica ediyorum.

Engeller varmış, var ve var olacaklar. Bizim görevimiz onları tek tek aşmak. Oyununuza devam ederek sek sek olsun sonuncu karesi, sizi zirveye taşısın. O kareyi hedefleyin daima.  Dünyada hiçbir şey sebat etmeden ulaşılmaz.

Disiplin kulağa sıkıcı geliyor, evet, ama siz farkındasınız zaman dilimi sizin için ne kadar önemliydi. Herkes hürdü kombinasyonlar  yaratmaya. Önemli olan tünelin sonunda nereye varabildiğiniz. Dengeyi iyi kararlarla, mevcut olan bütün unsurları hayata geçirmektir. Hayatta neye sahip olmak istiyorsanız onu elde etmek için azimle çalışmaya devam etmelisiniz.

Şimdi bir gerçek var ki, başarı yolunda önemli mesâfe kat ettiniz. Bundan sonra yola devam, kavşakları geçerek üstün performansları yakalamanız, başarıdan başarıya koşabilmeniz. İşte her birinize sesleniyorum, sorumluluklarınızı düşünerek kendi kendinizi motive ediniz. Caymayın. Fırtınalar, kasırgalar hep olacak. Onları geçip yolunuza devam ediniz. Her şeyin bir bedeli vardır. Başarı da bedel ister. Elini, kolunu sallaya sallaya başarıya ulaşan görülmemiştir.

Gayret, sebat, sabır, takip… Başarının en önemli kilometre taşlarıdır…

 “Ben kim, o kim”  muhasebesine asla girmeyiniz!!!

Siz işlenmemiş bir elmassınız, bunu unutmayınız!!!

Bizlere bu duyguları tattırdığınız için sizlere sonsuz teşekkürler !!! Hepinizi çok seviyoruz!!!

İleride buluşmak üzere hayallerinize randevu veriniz !

Güzel bir hayatın kapılarını açtınız !

Başarılar !

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 01 Ağustos 2012 01:42

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

Manas

Kırgız Türklerinin Manas Destanı'nın ilk bölümü, 109 sayfa.

Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3765
mod_vvisit_counterDün7806
mod_vvisit_counterBu Hafta52806
mod_vvisit_counterGeçen Hafta76275
mod_vvisit_counterBu Ay70118
mod_vvisit_counterGeçen Ay249271
mod_vvisit_counterToplam20188767

Şimdi: 80 misafir var.
IP: 3.226.245.48