Kızılderili Atasözü:

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine, "suyun akışı" karar verir.


Siyah Yaz

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Acı Tatlı Hatıralar...

Yol karanlık... Sokak lambaları yolu yer yer aydınlatıyor. Yürüyorum. Sokakların her iki yanında hala 99 depreminde yıkılmış binaların kalıntıları ve onları saran bitkinin, çalı çırpının kıpırtıları var. Havada tatlı ılık bir dinginlik var. Bir güzel rüzgar tam yaz gecesinin tatlı ılık, güzel serin dokunuşuyla esiyor. 


Havada tam doğru kıvamda yaprak hışırtısı ve tam doğru notada topuklu ayakkabı sesi.. Tam doğru sarılıkta kısa saçlar ve tam doğru tonda güzel parfüm kokusu. Çok doğru... Çok çok doğru. Hatırlamak kaçınılmaz. Zaman ve mekan değişiyor ben yürürken. Gidiyorum bir başka zaman ve mekana. Gidiyorum çocuk gençliğimin sevdalı yıllarında bir yaz akşamına. 
Bir isim değil, bir duygu kalbimdeki. Hatırlıyorum tatlı bir gülümsemeyi. Hatırlıyorum geçmişi. Uzun sürmüyor. Ne yazık ki ya da çok şükür ki... Uzun sürmüyor. Bir anda geçiyor gülümseme ve zaman ile mekan yeniden değişiyor, bütün duygular değişiyor. Yıllar geri geliyor kalbime ve o tatlı yaz gecesi arkamda kalıyor...

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

DEDE KORKUT’UN DİLİNDEN
Oğuz Türklerinin Korkut Ata Destanı, 172 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün395
mod_vvisit_counterDün4180
mod_vvisit_counterBu Hafta17855
mod_vvisit_counterGeçen Hafta55647
mod_vvisit_counterBu Ay122088
mod_vvisit_counterGeçen Ay161449
mod_vvisit_counterToplam20645591

Şimdi: 98 misafir var.
IP: 34.200.226.179