Aristo Diyor ki :
 
Her insan öfkelenir, bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde,tam zamanında, tam yerinde ve tam usulünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir, ne de kolaydır.


Hediye Paketinin İçinden Ne Çıkacak?

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

 

 

Bir gün Doğum Günü olan çocuğun hediye paketinden sözcükler  çıkarsa;

İyi ki Doğdun! – Müthiş, o ilk cümle, her şeyin çekirdeğidir. Muhakkak, öyle içten, öyle sevgi dolu, öyle güzel ki, o cümle…

Dilek– E, bu en önemli doğum günü pastasının eylemidir. Burada ister gözlerini kapat, ister açık tut, ama hayallere bir yolculuktur. Bir dakikalık yolda hangi kapıyı tıklattığın, senin arzularının göstergesidir. Eminim, sen en iyi seçimi gerçekleştirdin. Hayırlısı…

Çiçek– Olmazsa olmaz deyip seçiyor dost, arkadaş doğum günü kahramanına. Ben de bugün çiçeklerin diliyle konuşuyorum.  Gül - aşk, tutku, şehvet, saygı, masumiyet, temizlik. Lale - güzellik, asillik. Doğum Günü çocuğu sen çok şanslısın, kucaklarına sığdıramadın tüm sevgileri. Bundan sonra da etkilendiğin çiçeğin diliyle konuş.

Heyecan- O heyecan geldi mi, ‘’ yer yerinden oynar ‘’ dercesine hazırlanıyoruz. Sürekli kendimizi yenileyip, geliştirmemize sebebiyet veren o dur. Doğum günü çocuğu, nefes aldığın müddetçe, onu iyi hisset.

Oyun– Bunsuz Doğum Günü olur mu? En eğlenceli, enlerle dolu bir an. Önceden hazırlamış olabilirsin, olmayabilirsin de. Hayatta oyunlar aniden, tesadüften ibaret değil mi? Sen de böyle oyun hazırla. Kimselerin keşfetmemiş olanından. Yaratıcılık niteliklerini çalıştır ve beni de oyununla şaşırt. Seve seve oyununa katılırım. Ömür boyu annemizin, babamızın çocuğu değil miyiz! Bugün yine çocuk olalım. Şiddetli rüzgârdan saklanalım ‘’ Mantarın altına ‘’ , bu tiyatro oyununu çok severdim.

Sohbet– Doğum Günü çocuğu, sakın bunu ihmal etme. En güzel dakikalar sohbetten geçer. Bilmelisin ki,  her gün ailenle, sevdiklerinle geçen sohbet bir hayat kitabının sayfalarını yazmaktadır. Yazmaya zamanım yok dersen, benliğine girmesine izin verirsin.

Telefon –  Şimdi doğum günü çocuğu sakın sevdiklerini bekletme. Elindeki cihaz daima sevginin peşinden koşsun. Sevgin önde, sen ardından koş.

Hayal – ‘’ Hayaller çiziyorum aklımca’’ der insanlar. Olumlu düşün. İstekli ol, daha sonra kullanıcı ol. Panodaki hayallerini canlı tutmalısın. Kaderini kendin yönlendirmelisin...

Doğum günü çocuğu, sen çok şanslısın…

Son Güncelleme: Cuma, 02 Mart 2012 21:26

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

BARIŞÇI ALP
Saka Türklerinin Alp Er Tonga Destanı, 116 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1305
mod_vvisit_counterDün8428
mod_vvisit_counterBu Hafta34464
mod_vvisit_counterGeçen Hafta76275
mod_vvisit_counterBu Ay51776
mod_vvisit_counterGeçen Ay249271
mod_vvisit_counterToplam20170425

Şimdi: 65 misafir var.
IP: 3.80.160.29