Apaçi Kızılderili Kabilesi :

Düşmanımı cesur ve kuvvetli yap! Eğer onu yenersem utanç duymayayım.


Taksici Mutluluk

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Taksi şoförü kederli kederli evinden çıktı. Kendisini arayan müşterisine doğru,  arabasını sürdü. Arayan kişi Duygular’dı,  taksici Mutluluk arabasının arka kapısını Duygulara açtı. Duygular’ın ruhsal durumu yol boyunca, üzüntüden sevince, hüzünden mutluluğa değişiyordu. Bir an için dikiz aynasından göz göze geldiler ve gülümsediler.  

Bir sonraki yolcusu Değer,  onu bekliyordu. Hedefleri vardı Değer’in -  günlük, haftalık, aylık, yıllık.  Hayatla ilgili pozitif düşünceleri vardı.  Gelecekteki yaşantısında hedeflerine ulaşabilecek performanslar sergilemeye çalışıyordu. Her zaman bir adım daha iyi olmak için çabalıyordu, alçakgönüllülükten vazgeçmiyordu.

Daha günün öğlen saatleriydi.   Durakta sevgi bekliyordu. Arabaya girmesi ile güneş gibi bir sıcaklık arabayı kapladı.  Birbirlerini selamladılar.  Sessizce, ışıldayan gözlerle, gülümseyen dudaklarla,  sevgiyi paylaştılar. Sohbet sırasında birbirilerine söz verdiler:  tüm insanları olduğu gibi seveceklerdi.  Bilgiyi, beceriyi, sevgiyi beraber kucaklayacaklardı.

Sebat’ın sırası gelmişti.  Sebat öyküsünü anlatmaya başladı;  ‘’ Nefes aldığım sürece ısrar edeceğim. Eğer yeteri kadar ısrar edersem, kazanacağım…’’  Mutluluk, bunları duyar duymaz, derin düşüncelere daldı.

Akşam saati olmuştu,  tek bir müşteri alabilirdi. Vakit ilerlemişti,  Son Gününüz arabaya bindi. Erdemli, gururlu bir kişiliği vardı. ‘’ Bana gününden bahseder misin’’ diyerek, şoförü soru yağmuruna tuttu. Mutluluk, tane tane biten gününü anlattı.  Son Gününüz kendisini dinledikten sonra, koltukta bulduğu müşterilerinin cüzdanlarını teslim etti ve şöyle dedi ; ‘’ bugün, gelen müşterilerinden bir tanesini harcarsan ötekini de yok etmiş olursun. O nedenle bugününü bağrına basacaksın. Şimdi evine git,  eşini, çocuklarını doya doya okşa, öp, yarın olmayabilirler. Sahip olduğun her şey bugündür, bu saattedir ve şu anda sonsuzdur.’’

Taksici Mutluluk, ‘’ Allah’ım, bana yol gösterdiğin için şükranlarımı sunuyorum ‘’ dedi ve evine döndü.

Mercan CİVAN

Son Güncelleme: Salı, 21 Şubat 2012 23:54

 

Yorumlar  

 
#1 Müşerref Özdaş 22-02-2012 00:31
Harikaydı, büyük anlamlar yüklü bir yazı okudum, kutlarım.
Alıntı
 
 
#2 Mercan Civan 22-02-2012 00:48
İyimser kalbinize sevgiler. Lüleburgaz'dan saygılar...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

AVDA KAZANILAN DOST
Başkurt ve Kazak Türklerinin Kozı Körpeş Bayan Suluv Destanı, 120 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3539
mod_vvisit_counterDün7806
mod_vvisit_counterBu Hafta52580
mod_vvisit_counterGeçen Hafta76275
mod_vvisit_counterBu Ay69892
mod_vvisit_counterGeçen Ay249271
mod_vvisit_counterToplam20188541

Şimdi: 80 misafir var.
IP: 3.226.245.48