Oruç Baba Der ki:

Ellerimin ne kadar soğuk olduğunu söylediğinde onun beni, benim de onu sevmediğimi anladım. Çünkü eğer ortada bir kusur varsa; yanmayan ateş kadar, ateşi yakamayan da kusurludur.


Sessiz gece

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

     alt

 

    İkindi vakti okunan bir selâ, bir ezan ve omuzlarda taşınan küçük bir tabut. Köylüler ağır ağır yürürken, onu nasıl olurda tanıdıklarını zannetmişlerdi. Arada sırada başını şöyle bir okşamak, uzun kirpiklerinin güzelleştirdiği, parıldayan üzüm siyahı gözlerine bakıp neşeli ve gailesiz sanmak, hatta her zaman gülen yüzünü gamsızlığa benzetip birde ona özenmek yetmiş miydi ?  Doğduğundan beri iki kelime konuşamamışken, kaybolduğu için ellerinde meşalelerle oraya buraya koşuşturup gece boyu ismiyle seslenince, efendim diye ses mi verecekti ?
      Köylü bugün ilk kez ondan başka her şeyi unuttu.  Geceleri mütemadiyen çıngıraklarını çalan cırcır böceklerini duymadılar. Sıcaktan evlerin içine kaçışan akreplere ilişmediler. Tarlalarda sere serpe yuvarlanan yaban domuzlarını ise hiç umursamadılar. Zihinlerinde bir çok soru. Korkmuş mudur ? Birine mi kızdı kaçtı ? Yoksa bir köşede uyuya kaldı mı ? Kayalıkta cesedini bulduklarında, kendilerine onu neden hiç önemsemedikleri sorusunu sordular. Bir yığın düşünce ve duygu arasında gelip gidip hiçbirini de dillendiremeyip öylece suskun kalakaldılar. Evet, işte o zaman özürlü olmanın suskunluğunda kalakalmak nedir biraz anladılar. Köyü kaplayan sükûnette bugün o konuşuyordu, köylü susuyordu.


İsra Doğan

Son Güncelleme: Cuma, 06 Ocak 2012 01:07

 

Yorumlar  

 
#1 Mustafa Mesut Durmuş 07-01-2012 20:30
Tebrikler..
Daha güzel eserlere imza atmanızı can-u gönülden niyaz ederim.

Saygılarımla,
Alıntı
 
 
#2 İsra Doğan 08-01-2012 16:44
Teşekkür ederim Değerli Şairim.
Saygı ve hürmetler
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

BARIŞÇI ALP
Saka Türklerinin Alp Er Tonga Destanı, 116 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2207
mod_vvisit_counterDün6332
mod_vvisit_counterBu Hafta8539
mod_vvisit_counterGeçen Hafta52955
mod_vvisit_counterBu Ay75339
mod_vvisit_counterGeçen Ay205808
mod_vvisit_counterToplam21917516

Şimdi: 22 misafir var.
IP: 3.239.56.184