J.J.Rousseau Diyor ki:

Sıradan bir kadın nazarında,her erkek daima erkektir;ama kalbinde sevgi olan bir kadın için,aşığından başka erkek yoktur.


Flamenko

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

flamenko

Yürüdükçe vakarla,  kırmızı notalar yayılıyor hembra’nın kıvrım kıvrım eteğindenDil suskun, harfler yüzsüz Kastanyetlerin tıkırtısında bir hesaplaşma başlıyor inceden. Vücudunu saran siyah kadifeden isyanı dökülürken macho’nun, örtüyor üzerine dantelâ şalını hembra ve dilleniyor ayaklar. Tak, tak, tak.  Topuklarda isyan, gözlerde harlanan bir ateş. Savaşların, köleliğin, istilaların zemheri izleri fışkırıyor kurşun kurşun gözlerden. Küstah bir tebessüm beliriyor hembra’nın kırmızı dudağında, el kaldıran kaşıyla. Vuruşurken duyguların en ham halleri, kaçıyorlar sağa sola, ileri geri. Yılan kıvrımlarında saklanmış elleri hançerli hayaller bir görünüp bir kayboluyor. Bazen eğilirken baş;  göğüs kabararak barikat kuruyor yenilgi dehlizlerinde yuvarlanmalara inat. Umutla yaklaşıp, eli boş dönen halkların hayaletleri tak, tak, tak sesleriyle siyah gecelerde iz sürüyor. Macho’nun öfkesi, burun kanatlarında bir kabarıp bir sönüyorken, kavranmayı bekliyor yine de ince bir bel tatlı davetkârlığında. Tutunup, yaklaşıyorlar aşk’ın hüzün bahçesine. Kastanyetlerin tıkırtısı hafifliyor, öfkeler diniyor, saat duruyor. Hembra’nın gülü düşüyor saçından, ayaklarının dibine. Macho eğilirken güle, dinginleşiyor tüm duygular umut düşünde.

 

İsra Doğan 

/2011/

Son Güncelleme: Salı, 21 Ağustos 2012 01:01

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ANADOLU’DAN YÜKSELEN SES
Türkiye Türklerinin İstiklâl Destanı, 192 sayfa .
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1474
mod_vvisit_counterDün3344
mod_vvisit_counterBu Hafta1474
mod_vvisit_counterGeçen Hafta27536
mod_vvisit_counterBu Ay127100
mod_vvisit_counterGeçen Ay201974
mod_vvisit_counterToplam20852577

Şimdi: 30 misafir var.
IP: 100.24.113.182