Bacon Diyor ki :

Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır...


Cengiz Özer

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Cengiz Özer Kimdir ?

1939 yılında Manisa ilinin Akhisar ilçesinde doğdum. İlköğretimimi İsmet İnönü İlkokulu’nda, Orta öğretimimi Ali Şefik Ortaokulu’nda tamamladım. İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a yerleştim. Üniversite sınavlarına girerek İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’ne kaydoldum. Eğitimime devam ederken fotoğrafçılık yapmaya başladım. Daha sonra “Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi” ve “Havacılık Müzesi”nin, fotoğrafla dekorasyonunu yaptım.


1976 Yılında İzmir’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde “Özel Fotoğraf ve El Sanatları Meslek Kursları”nı açarak eğitim kadrosuna katıldım. Çıraklık ve Kalfalık Kanunu’nun çıkması ve fotoğrafçılık mesleğinin bu kapsam içine alınması ile İzmir Fotoğrafçılar Odası tarafından Eğitim Müdürlüğü görevi verildi. Üretime dönük eğitim planlaması içinde çeşitli aktivitelerde bulunmak üzere Hürriyet Gazetesi Kadın Kulübü, İzmir Karşıyaka Belediyesi, İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Yeni Asır Gazetesi işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları düzenledik. Çeşitli alışveriş merkezi yöneticilerinin tahsis ettiği salonlarda, fotoğraf sergileri ve ücretsiz kurslar düzenledik. Çeşitli konularda ders notları hazırladım ve kursiyerlerin hizmetine sundum.
**

Kaynak:  http://www.ozersanat.net/hakk_tarihce.html

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

GENÇLİKTE VERİLEN SÖZ
Tuva Türklerinin Alday Buvçu Destanı, 104 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL 
 

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3466
mod_vvisit_counterDün5979
mod_vvisit_counterBu Hafta37282
mod_vvisit_counterGeçen Hafta27536
mod_vvisit_counterBu Ay33837
mod_vvisit_counterGeçen Ay129071
mod_vvisit_counterToplam20888385

Şimdi: 70 misafir var.
IP: 3.238.107.166