Kızılderili Atasözü:

Sular yükselince, balıklar karıncaları yer. Sular çekilince de karıncalar balıkları. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyeceğine, "suyun akışı" karar verir.


TÜRK DÜNYASI ULUSAL VE ULUSLAR ARASI YESEVİ ÖDÜLLERİ 2011

 • PDF
 • Yazdır
 • e-Posta

TÜRK DÜNYASI ULUSAL VE ULUSLAR ARASI YESEVİ ÖDÜLLERİ KATILMA VE ADAY GÖSTERME  YÖNETMELİĞİ (ŞARTNAME)

ANASAN Anadolu Şairler, yazarlar, sanatçılar, ozanlar ve Bilim Adamları Birliği tarafından, genel katılıma ve aday göstermeye  açık TÜRK DÜNYASI ULUSAL VE ULUSLAR ARASI YESEVİ ÖDÜLLERİ  2011 yılı  için ve gelecek yıllarda da verilecektir..

KATILMA  VE ADAY GÖSTERME ŞARTLARI

 1. Herkese açıktır. Türkiye, ve Türk Cumhuriyetleri ile Türk toplulukları vatandaşları ödüle aday olabilirler ve aday gösterebilirler.
 2. Ödüle aday olacak ve aday gösterilecek, kişi, kurum, kuruluşlar hangi alanda ödüle aday olacaklarını veya aday göstereceklerini mutlaka belirtmek zorundadırlar. Eksik bilgilerle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3. Bir kişi, kurum, kuruluş ve devlet hem kendi ülkesinden hem de diğer sayılan ülkelerden istediği kadar kişi, kurum, kuruluş ve devleti aday gösterebileceklerdir.
 4. Başvurular Posta yoluyla  veya elektronik ortamda (internet aracılığı ile) P.K. 10 Gar Kayseri  Türkiye adresine, elektronik ortamda başvuracaklar  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  ve Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir   mail adreslerine ya da http://groups.yahoo.com/group/yeseviodulleri/database adresine giriş yaparak online ödül aday listesine kendileri ekleyerek yapabileceklerdir.
 5. Ödüle aday gösterilen telif eserler  ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, “Anasan” tarafından  bir kitapta toplanabilecek ve yayınlanacaktır.
 6. Son başvuru tarihi: 31 Aralık  2011'dir.
 7. Değerlendirme sonuçları ve ödüle layık görülen kişi, kurum, kuruluş ve ülkeler ilerde yapılacak bir duyuru ile kamuoyuna sunulacaktır..
 8. Ödüle sosyal, ekonomik, siyasi, kültürel ve Sanat alanlarında aday gösterilecek veya aday olunabilecektir. Devlet ve ülkelerin Devlet başkanları, Başbakanları, siyasetçileri, sadece siyasi alanda aday gösterilebilecekler veya ülke olarak aday gösterebileceklerdir.
 9. Ekonomik, sosyal, kültür ve sanat alanlarında aday olacaklar aday oldukları alanda yeni bir buluş, başarı, eser vermiş olmalıdırlar. Veya Türk dünyası için yoğun ve etkili bir çalışma ile takdir kazanmış kişi, kurum, kuruluş olmalıdırlar.
 10. Aday gösterecek, devlet, kişi, kurum ve kuruluşlar aday gösterdikleri kişi, kurum, kuruluş ve devlet yönetici ile siyasetçilerde yukarıda belirtilen özelliklerin bulunması hususunu öncelikle dikkate alarak aday göstereceklerdir.
 11. Aday gösteren kişi, kurum ve kuruluşlar, aday gösterdikleri kişi, kurum, kuruluş ve devlet yöneticileri ile siyasetçiler hakkında ileşitim bilgileri, adresleri ve telefonlarını  ve neden dolayı aday göstermek istediklerini de belirterek aday göstereceklerdir.

< >


DEĞERLENDİRMİ KURULU  ÜYELERİ

Değerlendirme kurulu üyeleri alanlarında uzman, akademik ve kamuoyunca o alanda başarılı kişilerden  Türkiye ve Türk cumhuriyetlerinden seçileceklerdir.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

SÜPERMARKETTEKİ SÜRPRİZ
Köroğlu Destanı'nın Türkmenistan varyantı. 96 sayfa.
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2434
mod_vvisit_counterDün4678
mod_vvisit_counterBu Hafta10557
mod_vvisit_counterGeçen Hafta27536
mod_vvisit_counterBu Ay7112
mod_vvisit_counterGeçen Ay129071
mod_vvisit_counterToplam20861660

Şimdi: 33 misafir var.
IP: 18.213.192.104