Bernard Shaw Diyor ki :

Aptallar, utanılacak bir şey yaptıkları zaman mazeret diye o işi her zaman yaptıklarını söylerler.


Yeter Beyler !

  • PDF
  • Yazdır
  • e-Posta

Yeter Beyler !

      Zaten kadınların güvenlerini zamparalıklarınızla delik deşik bırakmıştınız, kesmedi herhalde ki  bir de vücutlarını oyum oyum, kesip biçiyorsunuz. Ne oluyor Türkiyenin erkeklerine son bir yıldır böyle, eski yeni ayırmadan karısını kesen kesene vuran vurana. Bu ne şiddet celâl böyle ?
Yorgan gitse, kavganız bitmiyor. İyi de beyler zorlada örtülmüyor bu yorgan işte siz de bilirsiniz. Nasıl bir çifte standart üzere yetiştiriliyorsanız sizin tarafda çeşit çeşit yedekler bulunsun, eşinizi ise ayrılsanız da asla başkasına yâr etmemek için en güvenli yere yerleştiriyorsunuz ' ..kara toprağa.
    Birçoğu da sadece boşanmak istediği için öldürüldü. Yaratanın, helallerin arasında tek sevmediğinin talak yani boşama olduğunu biliriz. Eşler arasında ki anlaşmazlığı ilk önce çözme yolunu tavsiye etmiş, olmuyorsa da güzellikle bırakmayı  emretmiş. Tamam lüzumlu lüzümsuz sebeplerle ayrılmak güzel olmasa da  bir hakdır neticede zorla güzellik olmaz demişler. Hele de eski eşlerini öldürenleri anlayamıyorum, ayrılmışsınız bitmiş, öldürdünüzde ne oldu ?
Boyunuz uzadı mı ? Toplum sizi daha erkekten mi saydı ? Hadi bir kısmı saydı farzedelim sana cezaevinde bundan ne fayda? İllede bir nam istiyor idiyseniz toplumun kullanımı için bir esere imza atsaydın. İster tuğla taşıyarak, çimento kararak, işçilere su taşıyarak , finanse ederek , velhasıl yeter ki isteyin. İyilik yapmak, hayır işlemek hem mutlu eder insanı hem de sevilmenize vesile olur.
Beyler, ayrıca madem ki içinizde  engel olamadığınız aşırı kıskançlığınız öldürme içgüsüsü şekline dönüşüyor, bari gidin de dağdaki yiğit, aslan gençlerimizi kıyım kıyım öldürenleri öldürün de katil olacağınıza  kahraman olun olmaz mı ?
     Bu grup erkekler ikiye ayrılıyorlar. Birinci grup sadece eski/mevcut eşlerini öldürüyor. İkinci grup geride bırakmamak için çocuklarını da katlediyorlar. Sanki sen yaratmıştın bre,bu nasıl bir evlat kıyımıdır. Bir tarafta öpüp koklamaya doyamayan aileler mi istersin, diğer yanda bir evlat sahibi olma hasreti ile yananlar mı istersin. Eh,işte hayatın sınavları türlü türlü böyle.
Geride bir çocuk kaldı ise ya anneanne-babaannede büyüyecek yoksa devlet sahip çıkacak. Fakat, asla annesizliğin acısını kimse dindiremeyecek. Bari evladına acısaydın da be adam kıymasaydın bir cana. Bizde böyle deriz fakat bir yandan da düşününce her insanın ecel saati geldi mi ne bir an ileri ne bir an geri alınabilir biliriz. Bizimki geride kalan yavruya merhametten gelen serzeniştir. Oysa ki bizde  Yaradanın merhametinin bir cüzü varken bu söylemimizde boşa çıkıyor.
İbre doğal olarak bu durumda topluma yani bizlere çevrilmiş oldu. O çocuğu/çocukları  maddi manevi sarıp sarmala, öyle katil çocuğu filan demeden saygı hürmet gösterme, annesizliğinin acısını daha fazla sevgi göstererek bir nebze unutturmaya çalışma gibi görevler bekliyor. Bir kıskançlık bunalımını bu çocuklardan daha iyi kim anlayabilir.Acaba kendileri de tam zıddı  kıskanmamak için vargüçleri ile mücadele mi edecekler. Kimbilir ne travmalarla dolu bir hayat bekliyor onları. Hele birde kolaylaştıran değil de zorlaştıran yapıda bir toplum varsa derinleştikçe derinleşir yaralar.
    Eski/mevcut koca olarak cezaevine giden erkek avluda voltasını atsın dursun artık. Katılaşmış kalbinede bir isyan bayrağı diksin, artık kaç yıl yatarsa her gün saygı duruşunda dursun.
Ben ona birde marş yazayım alel acele olsada.

Zalimliktir benim adım
Vefasızlık ise göbek adım
İçimdeki kötülüğü yenemedim
Bir yâr sevdim öldürmek için

Kısa mı oldu ?

Bu kadarı onlara fazla bile

İsra Doğan
/2011/

 

Son Güncelleme: Salı, 02 Ağustos 2011 07:26

 

Yorumlar  

 
#1 Mustafa Mesut Durmuş 02-08-2011 12:09
Bu tarz yazılara , insanlık adına hep reddiye yazarım. bu yazıyı okuyunca sadece güldüm.Demek ki hastalık çin'de nüksetsede, maçinde de anında seyru suluk ediyor.Kurtulamadık cinsiyyet ayırımından. Kurtulamadık bir cinsin diğer cinse TANRILIK YAPMA SEVDADNDAN. Kurtulamadık, karşı cinse tanrısal görevler verip, önünde refranslar yapan insanlardan.
Aydın biienen insanlar,alim bilinen insanlar, allahı tanıyan insanlar daha mürekkep yalaamış insanlarda cinsiyet ayırımı yaparsa, bu işin sonu gelmez. derebeylik yapan insanlarında zaten aradıkları malzeme budur.Her iki cinsinde zalimi vardır.Ve işin en kötü tarafı,özellikl e töre cinayetlerinde zalimana kararları verenler hemcinsilerdir.
Başarılarının devamını dilerim..

saygılarımla,
Alıntı
 
 
#2 İsra Doğan 02-08-2011 18:31
Cins ayrımına elbette bizde karşıyız da, son zamanların gündeminde ki konuya bir bakış atmaktı benim ki.

Tekeşşür ederim efendim
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Destan Romanlar

ÇİZMEDEN ÇIKAN ÇOCUK
Tatar Türklerinin Edigey Destanı, 110 sayfa
Temin Adresi:
22 Kitaplık Setin Kampanya Fiyatı: 45 TL  

Sitemiz Facebookta

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3340
mod_vvisit_counterDün4197
mod_vvisit_counterBu Hafta34506
mod_vvisit_counterGeçen Hafta44274
mod_vvisit_counterBu Ay68170
mod_vvisit_counterGeçen Ay149815
mod_vvisit_counterToplam19937548

Şimdi: 39 misafir var.
IP: 34.239.167.74